זוהר קרפ - הדרכת הרכבים

לנגן בהרכב בעיני זה הדבר האמיתי ואחת החוויות הכיפיות בעולם המוזיקה. בדיוק כפי שכדורגלן מתחיל חולם להיות חלק מקבוצה במשחק ולהביא ביטוי את היכולות שלו, כך גם מוזיקאי חובב או מקצועי נהנה להיות חלק מהרכב.

זה דבר אחד ללמוד תפקיד ספציפי בשיר ודבר שני לנגן אותו כחלק מהרכב בחזרה או בהופעה. מבחינה מקצועית:  האפשרות "להרכיב" שיר ביחד עם עוד נגנים, לשמוע אותו  "מבפנים" והחשיפה לשאר התפקידים של כלי הנגינה מאוד מקדמת ומשפרת את הנגן באופן שבו נגינה לבד אינה יכולה. לכך ניתן להוסיף שמי שמתנסה בפירוק והרכבה של שירים מוכרים מגדיל את סיכוייו ליצור מוזיקה מקורית. זה מה שקרה לי(:

מלחין הסרטים האנס זימר אמר שאם הוא יכל היה להושיב את מנהיגי העולם לג'אם שבועי הוא היה עושה זאת כי לטענתו העולם היה נראה אחרת!

השתתפות בהרכב היא קרקע לפיתוח מקצועיות, מצוינות, תקשורת, מוטיבציה לנגן ובעיקר אהבה למוזיקה והשראה. אני פועל לשלב כמה שיותר תלמידים שלי בהרכבים זמניים או קבועים.

  • איך התהליך עובד?

מצטרפים להרכב הכולל מתופף, בסיסט, קלידן, גיטריסט וזמר\ת, בוחרים רפרטואר שמתאים לכל החברים ונכנסים לנגן. הכיוון הוא חזרות שבועיות ולפחות שתי הופעות במהלך השנה. אני בתור המעבד ומדריך ההרכב, מוציא את התפקידים של שיר מסוים, מלמד את הנגנים ומנגן איתם פיזית בכלי החסר (אם חסר) גיטרה, בס או קלידים.

  • למי זה מתאים?

לכל מי שאוהב מוזיקה ויש לו רצון לנגן עם עוד נגנים. השתתפות מסודרת בהרכב שכזה חוסכת לנגנים את הלוגיסטיקה הכרוכה במציאת נגנים, קביעת חזרות וכו'. יש לציין שהחזרות מתנהלות באווירה נעימה, יעילות ומכוונות מטרה. הרעיון הוא לא לבזבז את הזמן היקר שלנו…

חולמים להיות חלק מהרכב מוזיקלי?

השאירו את פרטיכם ועל מה אתם יודעים לנגן ואולי ביחד נצליח להקים את הלהקה שתמיד רציתם!

נגישות

תודה, פנייתכם נשלחה בהצלחה!
אחזור אליכם בהקדם :)